Az égig érő paszuly kinti mozgásos játéka


Nehézség: Idő:


Az égig érő paszuly című mese feldolgozásáról már itt írtam. Kint is lehet játszani mozgásos társasjátékot. Színes krétákkal felrajzoltam leveleket és a bab szárát a betonra. A gyerekek várat rajzoltak. Összeállították a régi építőjátékunkból a “dobókockát”. Dobtak egy színt, majd a legközelebbi olyan színű levélre léphettek. Aki előbb ért a várhoz, az nyerte az arany tojást tojó tyúkot. ;)

Később építettek várat is kinti építőjátékainkból, az lett a cél.

Ha nincs kockátok, készíthettek papírból, itt megmutattam hogyan. Ha nem tudtok, akkor játszhatjátok azt, hogy ha pl. kékre lép valaki, akkor tapsolnia kell, vagy mondania, hogy kék. Ha ez megy, mondjuk együtt is a kettő, akkor próbálhatják például két színnel (kék, sárga). Ha nem mennek a színek, akkor azt kell mondania, amilyen színre lép. Remek alkalom a színek gyakorlására, közben pedig a mozgása, koncentrációja is fejlődik. Utána ők is kitalálhatnak feladatot. Ez már a kreativitás, együttműködés fejlesztésére jó.

Ha tetszik, csatlakozz a Facebook oldalamon is, hogy mindig értesülj a legújabb ötletekről!

Az égig érő paszuly


Nehézség: Idő:


A vízzel kapcsolatban szoktunk csíráztatni, figyelni a csírázó növényeket ebben az időszakban, Föld napjáig általában szépen elkezdenek növekedni, ami nagyon jó megfigyelési lehetőség, fel lehet fedezni az összefüggéseket a víz-föld-napfény-hőmérséklet-levegő vonatkozásában. Bezártságunk kapcsán eszembe jutott, hogy mi lenne, ha Az égig érő paszuly című mesét igazából is elkészíteném egy öt és egy hat évessel, ha már itthon ragadtunk. Ezt kint és bent is meg lehet valósítani. ;)
Tovább olvasom.

Esőfelhők


Nehézség: Idő:

Tavaly készítettem az óvodásaimmal és a sajátjaimmal esőfelhőket. 28 gyerekkel végül csak felhőket tudtam, de nagyon lelkesen varrogattak ők is. A felső képen láthatóakat egy középsős és egy kiscsoportos készítette, az alsó két képen lévőket pedig javarészt nagycsoportosok és néhány középsős.
Maradék kartondobozok, maradék fonal, maradék gyöngyök. Teljesen újrahasznos. :)


Tovább olvasom.

Papírhajók


Nehézség: Idő:

Papírhajókkal lehet játszani és díszíteni is. Sőt, akár alkotni is lehet a segítségével. Próbáljátok ki ti is, a képek magukért beszélnek! ;)


Ha hajtogattok újságpapír-hajót, akkor fejlődik a kézügyességük, arányérzékük, szem-kéz koordinációjuk. ismereteket szerezhetnek a síkgeometriai formákról és összefüggéseket fedezhetnek fel velük kapcsolatban. Ha fel is ragasztjátok egy papírra és kiegészítik, akkor a kreativitásuk, fantáziájuk is gazdagabb lesz. :)



Ha tetszik, csatlakozz a Facebook oldalamon is, hogy mindig értesülj a legújabb ötletekről!

Játékok a Víz Világnapján


Játszottunk a Víz világnapja alkalmából vizes játékokat a héten. A kis hajókról most nem készült külön fotó, pedig úsztattuk is őket. Elnézést a képek rossz minőségéért, de most nem volt nálam a “nagy gépem”, csak telefonnal fényképeztem, de a lényeg így is látszik. :)
Kupakhorgászat két evőpálcikával:


Vízizene üvegekkel, fém kanállal:

Dugóhajók:

Mágneses horgászós játék:

És alkottunk is egy hatalmas tavat is:

Ha tetszik, csatlakozz a Facebook oldalamon is, hogy mindig értesülj a legújabb ötletekről!

Papírtányérból halak és akváriumok


Nehézség: Idő:

Volt egy csomó maradék papírtányérunk. A Víz Világnapjára készítettünk halakat és akváriumokat belőlük. Itthon most filctollal színezték, de nagyon szuperül lehet ujjfestékkel is festeni (ha nem felejtem el lefotózni, akkor megmutatom holnap). Találtam négyzet alakú színes tányérokat is még a szekrényben, pont illett a színe is az akváriumhoz, így most abból készült. Gyors és könnyű munka, a gyerekek imádják. :)


Ha tetszik, csatlakozz a Facebook oldalamon is, hogy mindig értesülj a legújabb ötletekről!