Pamacsoló Pamacska


Az utóbbi időben egy új projektbe kezdtem. Pamacsoló Pamacska néven komplex, kreatív foglalkozásokat szeretnék tartani 1-3 éves gyermekeknek és szüleiknek. Érden és környékén várom azokat, akik velem szeretnének alkotni, énekelni, mondókázni, játszani – amint véget ér a bezártság. :)
A weboldalam hamarosan elindul, de megtalálható vagyok Facebookon és Instagramon. Amíg személyesen nem tudunk találkozni, addig is itt érdekes dolgokat olvashatnak az ebbe a korosztályba tartozó gyermekek szülei gyurmázásról, ujjfestésről, tépésről, receptekről. Nézzetek be, hátha ti is találtok valami érdekességet! :)

Macik régi ruhákból – újramacik


Nehézség: Idő:

27 ovisnak és még pár gyereknek készített maci. Igazából az összes nincs is a képen, mert volt, aki előbb megkapta, minthogy a kép elkészült. :)
Régi, itt-ott foltos, apró lyukas, kinőtt gyerek pólókból, trikókból és leggingsekből készült macik. Szemük, orruk hímzőfonallal varrva, műanyag granulátummal töltve. Igazából én nyugimacinak hívom őket, mert pont ovis gyerek kezébe való méret és a gyöngyös granulátum miatt gyűrni megnyugtató hatású. :)


Ha tetszik, csatlakozz a Facebook oldalamon is, hogy mindig értesülj a legújabb ötletekről!

Nyuszis répatorta


Nehézség: Idő:

Répatortát sütöttem húsvétra. Maradt egy kevés fondant-om a múltkorról, többet úgysem lehet most venni, hát megoldottam abból, ami volt. A belsejében és a tetején cukros mascarpone krém van. A tetejére pici kakaóport szórtam, hogy földesebb hatást érjek el. A gyerekek gyúrták a répákat én meg a nyulat és a füvet. Rápakolgattam és kész is lett, nagyon egyszerű. :)
Ezzel kívánok minden kedves olvasómnak nagyon kellemes húsvéti ünnepet!


További húsvéti ötleteimet itt találjátok.

Ha tetszik, csatlakozz a Facebook oldalamon is, hogy mindig értesülj a legújabb ötletekről!

Térbeli papírtojások


Nehézség: Idő:

Fejlesztésként rajzoltam néhány tojást, aminek az egyik felére rajzoltam mintát, a másikra nem. Azt a gyerkőcöknek kellett kiegészíteni, majd kiszínezni. Négy darab tojás volt a lapon, ezeket kivágva, félbehajtva majd összeragasztva térbeli papírtojást kaptunk, amit fel lehet akasztani a barkaágakra is. Ezt továbbfejlesztették a gyerekek: a megrajzolt sablont színes papíron körberajzolták, vágták, ragasztották. A minta rajta lyukasztóval készült, azzal díszítették. A kilyukasztott papírból még szalagot is tudtak rá készíteni. :)
Nem is írom le, mennyi mindent fejleszt, mert nagyon sok mindent. De ha alapokat adunk a gyerekeknek, majd lehetőséget számos anyag és eszköz felhasználására, akkor a kreativitásuk biztosan fejlődik, mert a színes tojásokhoz egyéb közöm nincs. :)



További húsvéti ötleteimet itt találjátok.

Ha tetszik, csatlakozz a Facebook oldalamon is, hogy mindig értesülj a legújabb ötletekről!

Csipeszes hernyós játék – gyerek tervezte


Nehézség: Idő:


Amikor a gyerek is újrahasznosít (kis segítséggel). A játékot az 5 évesem találta ki, megrajzolta a hernyókat csipeszméretűre, körbevágta. Én segítettem kivágni a kozmetikai kendőtartóból a kartonfát, összeilleszteni a gurigával, majd bevonni vastag cellux-szal a hernyókat, végül keskeny kétoldalú ragasztóval felerősíteni a csipeszekre.
Fejleszti a kreativitást, finommotorikát, arányérzéket, hosszúságmérést (akkora hernyó kell, mint amekkora a csipesz).
A kész játék pedig arra való, hogy a hatféle színű hernyó kerüljön fel a fára. Lehet ezt dobókockával is játszani, vagy csak egyszerűen felcsíptetni úgy, hogy ne dőljön fel a fa. Fejleszti a gondolkodást, szem-kéz koordinációt, finommotorikát és erősíti a kézizomzatot.
Gyerek által hulladékokból tervezett, önfejlesztő játék, amiből nagyon sokat tanulhat. :)
(Bocsánat a képminőségért, nem sikerült jobbat összehozni.)

Ha tetszik, csatlakozz a Facebook oldalamon is, hogy mindig értesülj a legújabb ötletekről!

Az égig érő paszuly kinti mozgásos játéka


Nehézség: Idő:


Az égig érő paszuly című mese feldolgozásáról már itt írtam. Kint is lehet játszani mozgásos társasjátékot. Színes krétákkal felrajzoltam leveleket és a bab szárát a betonra. A gyerekek várat rajzoltak. Összeállították a régi építőjátékunkból a “dobókockát”. Dobtak egy színt, majd a legközelebbi olyan színű levélre léphettek. Aki előbb ért a várhoz, az nyerte az arany tojást tojó tyúkot. ;)

Később építettek várat is kinti építőjátékainkból, az lett a cél.

Ha nincs kockátok, készíthettek papírból, itt megmutattam hogyan. Ha nem tudtok, akkor játszhatjátok azt, hogy ha pl. kékre lép valaki, akkor tapsolnia kell, vagy mondania, hogy kék. Ha ez megy, mondjuk együtt is a kettő, akkor próbálhatják például két színnel (kék, sárga). Ha nem mennek a színek, akkor azt kell mondania, amilyen színre lép. Remek alkalom a színek gyakorlására, közben pedig a mozgása, koncentrációja is fejlődik. Utána ők is kitalálhatnak feladatot. Ez már a kreativitás, együttműködés fejlesztésére jó.

Ha tetszik, csatlakozz a Facebook oldalamon is, hogy mindig értesülj a legújabb ötletekről!

Az égig érő paszuly


Nehézség: Idő:


A vízzel kapcsolatban szoktunk csíráztatni, figyelni a csírázó növényeket ebben az időszakban, Föld napjáig általában szépen elkezdenek növekedni, ami nagyon jó megfigyelési lehetőség, fel lehet fedezni az összefüggéseket a víz-föld-napfény-hőmérséklet-levegő vonatkozásában. Bezártságunk kapcsán eszembe jutott, hogy mi lenne, ha Az égig érő paszuly című mesét igazából is elkészíteném egy öt és egy hat évessel, ha már itthon ragadtunk. Ezt kint és bent is meg lehet valósítani. ;)
Tovább olvasom.