Csipeszes hernyós játék – gyerek tervezte


Nehézség: Idő:


Amikor a gyerek is újrahasznosít (kis segítséggel). A játékot az 5 évesem találta ki, megrajzolta a hernyókat csipeszméretűre, körbevágta. Én segítettem kivágni a kozmetikai kendőtartóból a kartonfát, összeilleszteni a gurigával, majd bevonni vastag cellux-szal a hernyókat, végül keskeny kétoldalú ragasztóval felerősíteni a csipeszekre.
Fejleszti a kreativitást, finommotorikát, arányérzéket, hosszúságmérést (akkora hernyó kell, mint amekkora a csipesz).
A kész játék pedig arra való, hogy a hatféle színű hernyó kerüljön fel a fára. Lehet ezt dobókockával is játszani, vagy csak egyszerűen felcsíptetni úgy, hogy ne dőljön fel a fa. Fejleszti a gondolkodást, szem-kéz koordinációt, finommotorikát és erősíti a kézizomzatot.
Gyerek által hulladékokból tervezett, önfejlesztő játék, amiből nagyon sokat tanulhat. :)
(Bocsánat a képminőségért, nem sikerült jobbat összehozni.)

Ha tetszik, csatlakozz a Facebook oldalamon is, hogy mindig értesülj a legújabb ötletekről!

Az égig érő paszuly kinti mozgásos játéka


Nehézség: Idő:


Az égig érő paszuly című mese feldolgozásáról már itt írtam. Kint is lehet játszani mozgásos társasjátékot. Színes krétákkal felrajzoltam leveleket és a bab szárát a betonra. A gyerekek várat rajzoltak. Összeállították a régi építőjátékunkból a “dobókockát”. Dobtak egy színt, majd a legközelebbi olyan színű levélre léphettek. Aki előbb ért a várhoz, az nyerte az arany tojást tojó tyúkot. ;)

Később építettek várat is kinti építőjátékainkból, az lett a cél.

Ha nincs kockátok, készíthettek papírból, itt megmutattam hogyan. Ha nem tudtok, akkor játszhatjátok azt, hogy ha pl. kékre lép valaki, akkor tapsolnia kell, vagy mondania, hogy kék. Ha ez megy, mondjuk együtt is a kettő, akkor próbálhatják például két színnel (kék, sárga). Ha nem mennek a színek, akkor azt kell mondania, amilyen színre lép. Remek alkalom a színek gyakorlására, közben pedig a mozgása, koncentrációja is fejlődik. Utána ők is kitalálhatnak feladatot. Ez már a kreativitás, együttműködés fejlesztésére jó.

Ha tetszik, csatlakozz a Facebook oldalamon is, hogy mindig értesülj a legújabb ötletekről!

Az égig érő paszuly


Nehézség: Idő:


A vízzel kapcsolatban szoktunk csíráztatni, figyelni a csírázó növényeket ebben az időszakban, Föld napjáig általában szépen elkezdenek növekedni, ami nagyon jó megfigyelési lehetőség, fel lehet fedezni az összefüggéseket a víz-föld-napfény-hőmérséklet-levegő vonatkozásában. Bezártságunk kapcsán eszembe jutott, hogy mi lenne, ha Az égig érő paszuly című mesét igazából is elkészíteném egy öt és egy hat évessel, ha már itthon ragadtunk. Ezt kint és bent is meg lehet valósítani. ;)
Tovább olvasom.

Szörnyecskés kugli PET palackból


Nehézség: Idő:

Sok mindent csináltam, csináltunk az elmúlt időszakban, csak eddig nem volt időm megmutatni. Megpróbálkozom ezzel a közeljövőben. Remélem, sikerül mindent megmutatni!
Nyári szünet az oviban. Konkrét foglalkozások nincsenek, de valamivel azért minden nap elő kell rukkolni, hogy akiknek mondjuk a szüleikkel, nagyszüleikkel nem lehet igazi játékos a nyár, találjanak valami elfoglaltságot a homokozáson, mászókázáson kívül. Készítettem például egy szörny kuglit is.



Tovább olvasom.